Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 30. máj 2023Meniny má Ferdinand
< sekcia SEKCIA: Zdravie

Nemocnica v Bánovciach kúpila z eurofondov nový výkonný sterilizátor

Ilustračné foto. Foto: TASR – František Iván

Vďaka svojej rýchlosti a výkonnosti zjednoduší prácu na operačných sálach, kde sú sterilizátory nevyhnutnou súčasťou vybavenia.

Bánovce nad Bebravou 30. marca (TASR) – Nemocnica Agel v Bánovciach nad Bebravou má nový prístroj na sterilizáciu nástrojov a materiálov na operačných sálach. Informoval o tom ekonomický námestník nemocnice Vladimír Záborský.

Sterilizátor je podľa neho určený pre sterilizáciu pevných, poréznych aj plastových materiálov. Vďaka svojej rýchlosti a výkonnosti zjednoduší prácu na operačných sálach, kde sú sterilizátory nevyhnutnou súčasťou vybavenia. Ich úlohou je zničiť všetky životaschopné mikroorganizmy, teda baktérie, vírusy, huby a spóry a zabezpečiť tak sterilitu zdravotníckych pomôcok a liečiv.

"Prístroj v hodnote takmer 36.000 eur sa nám podarilo kúpiť vďaka eurofondovému projektu nemocnice s názvom Posilnenie materiálno-technických kapacít Nemocnice AGEL Bánovce v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19," informuje námestník.

Sterilizátor má dotykový ovládací panel, vďaka čomu je jeho obsluha prehľadná a jednoduchá. Systém uzatvárania a utesnenia je automatický a cyklus prebieha rýchlo, presne a účinne vďaka kontinuálnemu napúšťaniu pary a dvom procesorom.