Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia SEKCIA: Zdravie

Nitriansky kraj dofinancuje mzdy lekárov a sestier na pohotovostiach

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Predseda kraja Branislav Becík potvrdil, že kraj spoločne s krajskými poslancami zabezpečili, aby pohotovostná služba pre deti v NSK fungovala aj naďalej.

Nitra 20. septembra (TASR) - Nitriansky samosprávny kraj (NSK) dofinancuje mzdy lekárov a sestier v ambulantných pohotovostných službách v Nových Zámkoch, Komárne, Topoľčanoch, Leviciach a Šali do rovnakej výšky, akú dostávajú lekári a sestry vykonávajúci ambulantnú pohotovostnú službu pre deti a dorast v Nitre. Skonštatoval to predseda kraja Branislav Becík.

Podľa Becíka kraj týmto krokom zabezpečí plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť pre deti aj naďalej. "Krajská samospráva však nemá neobmedzené prostriedky, nie je v jej kapacitách a možnostiach neustále nahrádzať vládu," upozornil predseda NSK.

Becík potvrdil, že kraj spoločne s krajskými poslancami zabezpečili, aby pohotovostná služba pre deti v NSK fungovala aj naďalej. Podávanie výpovedí pediatrov je podľa jeho slov prejavom túžby po zmene, nie nevôľou lekárov postarať sa o detských pacientov.