Bratislava 11. decembra (Tablet.TV) - Na Slovensko prichádza nová pomôcka, ktorá má pomôcť deťom so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením. Bude dostupná v bratislavskom Centre včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením. Umožňuje deťom porozumieť ilustráciám, formou hry pomáha rozvíjať ich zrak, jemnú motoriku a komunikáciu. Maňuška Nanuš dokáže stimulovať zrak dieťaťa a rovnako aj jeho sluch a hmat.
Séria obsahuje knihu, reliéfne obrázky, rovnako aj reálne predmety vrátane bábiky Ruženky, auta, pohárikov, baterky, príborov či Braillovu abecedu.
Raná starostlivosť sa špecializuje na včasnú intervenciu 50 rodín so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením vrátane sociálneho poradenstva.
Ambíciou centra je vytvoriť zdrojové centrum pre zrakové znevýhodnenie na národnej úrovni.