Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 1. apríl 2023Meniny má Hugo
< sekcia SEKCIA: Zdravie

Odborníci na chirurgiu nohy prezentovali v Skalici najnovšie poznatky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Osobitnú pozornosť venovali ortopédii detskej a dospelej nohy, medziodborovej spolupráci a tiež využitiu ultrazvukového vyšetrenia v ambulantnej praxi.

Skalica 5. decembra (TASR) - Najnovšie poznatky z oblasti ortopédie boli ústrednou témou a predmetom odborného sympózia, ktoré sa uskutočnilo vo Fakultnej nemocnici Agel Skalica. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Ako doplnila, viac ako 50 odborníkov z celého Slovenska a zo zahraničia riešilo zlomeniny členka. "Rovnako aj jeho trvalé poškodenie, riešenie formou endoprotetických náhrad členka, Achillovu pätu, halluxy, ale aj komplexné deformity nohy či operácie u detí počas konferencie pod názvom Foot and Ankle Days," povedala Pavliková.

Osobitnú pozornosť venovali ortopédii detskej a dospelej nohy, medziodborovej spolupráci a tiež využitiu ultrazvukového vyšetrenia v ambulantnej praxi. "V rámci zdravotníckej siete sme zintenzívnili spoluprácu s nemocnicou v košickej časti Šaca. Ambíciou je práve zameranie sa na túto oblasť, kde sú naši kolegovia lídrami v operatíve nohy," uviedol námestník riaditeľa skalickej nemocnice Daniel Vidovič.

Ako doplnil, na sympóziu bol prvýkrát oficiálne predstavený nový koncept sekcie nohy a členka Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti. "Je to mimoriadne aktuálna téma. Pacientov s týmito ťažkými diagnózami stále pribúda a veková hranica sa stále posúva smerom k mladším ročníkom. Toto odvetvie v posledných rokoch zaznamenalo obrovský rozvoj. Medicína priniesla veľké možnosti pre pacientov vďaka operácii a cielenej liečbe vrátiť sa k požadovanej kvalite života," informoval Vidovič.