< sekcia SEKCIA: Zdravie

Ako na psoriázu poradia v utorok na klinike UNLP v Košiciach

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Pacienti so psoriázou sa tak v utorok budú môcť poradiť s lekármi o svojom ochorení, jeho stave a možnostiach liečby najmodernejšími cestami.

Košice 27. októbra (TASR) - Do Svetového dňa psoriázy sa v utorok 29. októbra zapája aj Dermatovenerologická klinika košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP), ktorá pri tejto príležitosti otvorí dvere pre verejnosť od 8.00 do 15.00 h. Záujemci budú môcť konzultovať svoje otázky priamo s primárom Tomášom Kampem v špecializovanej dermatovenerologickej ambulancii na 8. poschodí lôžkového monobloku na Triede SNP. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

Cieľom Dňa otvorených dverí, je upozorniť na ochorenie, ktoré patrí k najrozšírenejším kožným poruchám na svete a mnohých ľudí často vháňa do izolácie. "Zapojením sa do tejto akcie chceme upozorniť aj zdravých ľudí na fakt, že ľudia so psoriázou nie sú infekční, teda nemôžu svoje okolie nakaziť," zdôrazňuje primár Kampe.

Pacienti so psoriázou sa tak v utorok budú môcť poradiť s lekármi o svojom ochorení, jeho stave a možnostiach liečby najmodernejšími cestami.

Deň otvorených dverí pre pacientov so psoriázou zastrešuje Slovenská dermatovenerologická spoločnosť Slovenskej lekárskej spoločnosti. Svetový deň psoriázy každoročne vyhlasuje Medzinárodná federácia psoriatických organizácií.