Quantcast
< sekcia SEKCIA: Zdravie

Slovenský psychiatrický zjazd sa venuje aj potrebe reformy

Na archívnej snímke predsedníčka Slovenskej psychiatrickej spoločnosti Ľubomíra Izáková. Foto: TASR - Jakub Kotian

Na zjazd prišli aj svetoví odborníci, napríklad prezident Svetovej psychiatrickej spoločnosti Afzal Javed či prezident Európskej psychiatrickej spoločnosti Peter Falkai.

Bratislava 23. júna (TASR) – Aj o potrebe reformy psychiatrickej starostlivosti diskutujú odborníci na Slovenskom psychiatrickom zjazde, ktorý sa vo štvrtok začal v Bratislave. Podľa Slovenskej psychiatrickej spoločnosti by problémy, ako nedostatok psychiatrov, dlhé čakacie lehoty či chýbajúce krízové centrá, mala zlepšiť práve pripravovaná reforma.

"Slovenská psychiatrická spoločnosť dlhodobo hovorí o nevyhnutnej potrebe realizácie reformy psychiatrickej starostlivosti na Slovensku. V rámci odbornej spoločnosti sa jej príprave dlhodobo aktívne venujeme a vyvíjame všetky snahy o čo najskoršie naštartovanie reformných zmien," povedala prezidentka spoločnosti Ľubomíra Izáková. Témy, na ktoré poukazuje reforma, sú súčasťou odborného programu XV. Slovenského psychiatrického zjazdu.

Na zjazd prišli aj svetoví odborníci, napríklad prezident Svetovej psychiatrickej spoločnosti Afzal Javed či prezident Európskej psychiatrickej spoločnosti Peter Falkai. "Veľmi si vážime, že naše pozvanie na Slovensko vôbec prvýkrát prijali skutočne svetoví lídri z oblasti psychiatrie," uviedla Izáková.