Quantcast
< sekcia SEKCIA: Zdravie

ÚVZ: Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia vzrástla

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Epidemiológom bolo v tomto týždni hlásených 46.136 prípadov ARO. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Trnavskom kraji, najnižšia v Trenčianskom kraji.

Bratislava 7. októbra (TASR) - Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v 40. týždni oproti minulému týždňu stúpla o 1,3 percenta. V prípade chorobnosti na chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) je nárast o 20,3 percenta. TASR o tom informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Epidemiológom bolo v tomto týždni hlásených 46.136 prípadov ARO. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Trnavskom kraji, najnižšia v Trenčianskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do päť rokov, priebeh ochorení bol komplikovaný u 1052 osôb.

Ako chrípku a CHPO v tomto týždni lekári nahlásili 3826 ochorení, čo predstavuje vyše osem percent z celkového počtu hlásených ARO. Najvyššia chorobnosť bola v Trnavskom kraji, najnižšia v Košickom kraji. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na CHPO bola vo vekovej skupine do päť rokov.

Úrad tiež informoval, že prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu bolo hlásené spolu v 14 výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Išlo o deväť materských škôl (štyri v Trnavskom kraji a päť v Košickom kraji) a päť základných škôl (dve v Nitrianskom kraji, jedna v Prešovskom kraji a dve v Košickom kraji).