Quantcast
< sekcia SEKCIA: Zdravie

ÚVZ SR upozorňuje na nevyhovujúci sklenený pohár s obrázkom slona

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

ÚVZ SR v spolupráci s príslušnými regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v Bratislave a v Košiciach overuje stiahnutie uvedeného výrobku z trhu v SR.

Bratislava 3. októbra (TASR) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nevyhovujúci výrobok. ide o sklenený pohár s obrázkom slona. Laboratórnou analýzou v ňom bola zistená migrácia kadmia a olova. TASR o tom v pondelok informovala Zuzana Soukupová z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Cez systém rýchleho varovania pre potraviny a krmivá bolo ÚVZ SR doručené oznámenie o nevyhovujúcom výrobku. Sklenený pohár s obrázkom slona s objemom 215 mililitrov je značky Leonardo. Krajina pôvodu je Taliansko. Výrobok bol na Slovensko distribuovaný do predajní XXXLutz v Bratislave a v Košiciach.

ÚVZ SR v spolupráci s príslušnými regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v Bratislave a v Košiciach overuje stiahnutie uvedeného výrobku z trhu v SR. "Keďže sa uvedený výrobok môže nachádzať na trhu v SR, odporúčame spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nepoužívali a vrátili ich späť do miesta predaja," dodali z ÚVZ SR.