< sekcia SEKCIA: Zdravie

Vírus eboly si v západnej Afrike vyžiadal už 6583 mŕtvych

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Celková pomoc EÚ na boj proti epidémii sa vyšplhala už na sumu 1,1 miliardy eur.

Dakar 12. decembra (TASR) - Počet obetí vírusu eboly sa v troch najviac postihnutých západoafrických krajinách - Libérii, Sierre Leone a Guinei - k 10. decembru zvýšil na 6583. Vyplýva to z dnešnej bilancie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorú citovala agentúra Reuters.

Aktualizované údaje zverejnené na internetovej stránke WHO ukazujú, že celkovo bolo v daných štátoch zaznamenaných 18.188 prípadov. Ebolu po prvý raz zaznamenali v juhozápadnej Guinei začiatkom roka. Následne sa rozšírila do susednej Libérie a Sierry Leone, ktorá má najviac infikovaných.

V Mali vo štvrtok prepustili z nemocnice posledného pacienta nakazeného ebolou, ktorý sa úspešne vyliečil z tejto choroby. V krajine tak už neevidujú žiadne prípady tohto ochorenia. V Mali zomrelo na ebolu celkovo šesť ľudí, z nebezpečného ochorenia sa zotavili ďalšie dve osoby.

Celková pomoc EÚ na boj proti epidémii sa vyšplhala už na sumu 1,1 miliardy eur. Únia sa snaží, aby sa západoafrické krajiny postihnuté ebolou opäť nedostali do špirály násilia a pripravuje konferenciu, ktorá má byť zameraná nielen na samotný boj s ebolou, ale aj na obdobie po jej odznení.