< sekcia SEKCIA: Zdravie

Výťažok z Challenge Day v Trenčíne pomôže hendikepovaným deťom

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dušan Hein

Podľa predsedu OZ Buď lepší Branislava Lobotku účastníci športového dňa nielenže urobia niečo pre svoje zdravie, ale zároveň finančne pomôžu hendikepovaným deťom.

Trenčín 13. júna (TASR) – Takmer tri stovky Trenčanov a obyvateľov regiónu pod vedením 13 profesionálnych trénerov športujú v sobotu od rána v rekreačnom areáli Ostrov v Trenčíne v rámci jubilejného desiateho ročníka Challenge Day 2020. Podujatie zorganizovalo občianske združenie (OZ) Buď lepší.

Podľa predsedu OZ Buď lepší Branislava Lobotku účastníci športového dňa nielenže urobia niečo pre svoje zdravie, ale zároveň finančne pomôžu hendikepovaným deťom. Časť zo štartovného pôjde na tričká, ktoré dostali všetci účastníci, zvyšok pre hendikepované deti.

V minulosti sme robili asi hodinové tréningy. Dnes to bude celý deň. Pripravil sme 33 rôznych pohybových aktivít ako joga, beh, nordic walking, vodné športy ako kajaky, padleboarding, dračie lode, ale aj rozmanité cvičenie v exteriéri a napríklad bedminton v športovej hale,“ povedal pre TASR Lobotka.

Ako dodal, z dôvodu protipandemických opatrení chceli podujatie pôvodne robiť online s tým, že ľudia budú cvičiť doma. Po uvoľnení opatrení a možnosti usporiadať podujatie pre 100 ľudí sa rozhodli urobiť ho v obmedzenom režime naživo.

Keď prišlo ďalšie uvoľnenie opatrení a možnosť urobiť podujatie až pre 500 ľudí, pustili sme sa do toho a vznikla tak trochu neplánovaná akcia, ktorá vyzerá úžasne,“ doplnil Lobotka s tým, že organizátori dodržiavajú bezpečnostné opatrenia, počet ľudí na jednotlivých stanovištiach a športoviskách je limitovaný.