< sekcia Žilinský kraj

Požiar v Oravskom Podzámku už lokalizovali

Snímka horiacej výrobnej haly v Oravskom Podzámku, 19. júna 2020. Foto: FB/Prezídium hasičského a záchranného zboru

Desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov naďalej pokračujú v likvidačných prácach.

Oravský Podzámok 19. júna (TASR) – Požiar výrobnej haly v obci Oravský Podzámok (okres Dolný Kubín) likvidujú desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Škodu predbežne vyčíslili na približne jeden milión eur.

Na miesto prišla expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Po príchode na miesto udalosti hasiči zistili, že požiar zachvátil budovu, v ktorej sa nachádza píla. „Plamene sa rýchlo rozšírili na celú výrobnú halu o rozmeroch 100 krát 30 metrov." priblížila Križanová.

Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Dolného Kubína, Námestova, Tvrdošína, Ružomberka, Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Tiež členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Chlebnice, Dlhá nad Oravou, Horná Lehota, Oravský Podzámok a Sedliacka Dubová.

Požiar už hasiči lokalizovaliPožiar sa podarilo lokalizovať. Desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov naďalej pokračujú v likvidačných prácach.

Riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak konkretizoval, že požiar ohlásili v piatok po 3:30. "Aktuálne robíme likvidačné práce - rozoberáme strešnú konštrukciu, spadnuté trámy, zalievame skryté ohniská," priblížil. Nasadených bolo podľa neho vyše 20 kusov techniky, vrátane výškovej.

Požiar v Oravskom Podzámku likvidujú hasiči už niekoľko hodín. Oheň zachvátil budovu, v ktorej sa nachádza píla. Plamene sa rozšírili na celú výrobnú halu o rozmeroch 100 krát 30 metrov. Škodu predbežne vyčíslili na jeden milión eur.

Hasiči zasahujú už osem hodínEfektívne hasenie zabezpečujú prostredníctvom čerpacieho stanovišťa, ktoré zriadili na vodnom toku rieky Orava. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Na mieste je podľa nej aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek.