< sekcia Žilinský kraj

Cestujúcich autobusmi v Liptovskom Mikuláši pribúda, meškaní je menej

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Cestujúci sa môžu sami presvedčiť o tom, že MAD v našom meste jazdí naozaj presne, načrtla hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.

Liptovský Mikuláš 5. apríla (TASR) - Po zmenách cestovných poriadkov mestskej autobusovej dopravy (MAD) v Liptovskom Mikuláši začal počet cestujúcich narastať. Autobusy meškajú čoraz menej. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

Mesto v spolupráci s dopravcom spustilo veľkú reformu MAD počas jesene roku 2019. "Ku kvalite autobusovej dopravy podstatnou mierou prispieva aj presnosť jazdy a s tým súvisiace dodržiavanie cestovných poriadkov. Túto problematiku s dopravcom riešime pravidelne. Cestujúci sa môžu sami presvedčiť o tom, že MAD v našom meste jazdí naozaj presne," načrtla hovorkyňa.

Dodala, že kým v roku 2019 bol počet "o. k. spojov" na úrovni 87 percent, vlani to už bolo viac ako 91 percent. "Výraz 'o. k. spoj' znamená, že spoj nemeškal oproti cestovnému poriadku o viac ako tri minúty, alebo naopak, zo zastávky neodišiel skôr ako maximálne o dve minúty," vysvetlila Čapčíková. Ako zdôvodnila, drvivá väčšina meškaní má súvis najmä s popoludňajšou dopravnou situáciou, keď sa v krátkom čase presúva veľa vozidiel z mesta na najväčšie sídlisko Podbreziny, v dôsledku čoho vznikajú kolóny.

Autobusy MAD sú aj v tomto období pravidelne dezinfikované. "Každý týždeň sú dezinfikované ozónom a raz mesačne dezinfekciou na báze polyméru. Dezinfekciu zabezpečuje dopravca prostredníctvom vlastných pracovníkov v priestoroch závodu na Štefánikovej ulici v Liptovskom Mikuláši," priblížil vedúci odboru dopravy mestského úradu Gabriel Lengyel.