Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Žilinský kraj

Dolný Kubín ruší po rekonštrukcii križovatky dopravné obmedzenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Samospráva zabezpečila na ceste vodorovné dopravné značenie.

Dolný Kubín 2. septembra (TASR) - Dolnokubínska samospráva po necelých troch mesiacoch ruší dopravné obmedzenia v meste v súvislosti s rekonštrukciou križovatky pri nákupnej pasáži na ulici Aleja slobody. TASR o tom informoval Martin Buzna z kancelárie primátora mesta.

Doplnil, že v predstihu sa podarilo vrátiť do prevádzky zrekonštruovanú križovatku a železničné priecestie. "Chcel by som poďakovať všetkým Dolnokubínčanom za trpezlivosť a neuveriteľnú ohľaduplnosť, ktorú sme si navzájom prejavovali každý deň počas týchto dopravných obmedzení. Aktuálne je križovatka spustená do skúšobnej prevádzky, čaká nás kolaudácia a inštalácia ešte niektorých dopravných a bezpečnostných prvkov," povedal primátor mesta Ján Prílepok.

Samospráva zabezpečila na ceste vodorovné dopravné značenie. "Následne ešte v jarných mesiacoch nahradí dočasné značenia kvalitnejším studeným plastom, ktorý je trvácny, odolný a bude spĺňať všetky požadované parametre. Avšak jeho nevýhodou je, že ho nemôžeme aplikovať na čerstvo položený nový asfalt," vysvetlil primátor.