< sekcia Žilinský kraj

Autoservis v Kysuckom Novom Meste zachvátil veľký požiar

Foto z miesta nehody. Foto: HaZZ (FB)

Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) požiar vypukol pred 13.00 h a zasiahol celý objekt s rozmermi 40 krát 15 metrov.

Kysucké Nové Mesto 28. júna (TASR) – Tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahujú pri požiari autoservisu s pneuservisom v Kysuckom Novom Meste.Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) požiar vypukol pred 13.00 h a zasiahol celý objekt s rozmermi 40 krát 15 metrov. "Na mieste sú profesionáli z Kysuckého Nového Mesta, Čadce, Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline s piatimi cisternami, jednou výškovou technikou, jedným sanitným automobilom hasičskej záchrannej služby a jedným bagrom. Pomáhajú im dobrovoľní hasiči z Kysuckého Nového Mesta a Rudinskej," uviedla Farkasová.

"Požiar, ktorý spôsobil škodu predbežne vyčíslenú na 400.000 až 500.000 eur, sa hasiči snažia dostať pod kontrolu. Na miesto smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave," dodala Farkasová.