< sekcia Žilinský kraj

Poškodenú cestu mesto Liptovský Hrádok neprevzalo, firma ju opravuje

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Počas zimy vzniknutú situáciu monitorovali. Následne za účasti projektanta a stavebného dozoru dohodli so stavebnou firmou ďalší postup.

Liptovský Hrádok 29. júla (TASR) - Poškodený úsek miestnej komunikácie na Ulici Kapitána Nálepku v Liptovskom Hrádku začala opravovať dodávateľská firma. Liptovskohrádocká samospráva o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.

Mesto ešte v roku 2018 začalo so stavebnými úpravami miestnych komunikácií v okolí kultúrneho domu, na uliciach Jozefa Dekreta-Matejovie a Kapitána Nálepku. V rámci projektu v lokalite vybudovali okružnú križovatku. Mesto však od dodávateľskej firmy doteraz neprevzalo opravenú Ulicu Kapitána Nálepku a za práce nezaplatilo. "Došlo ku chybe diela pred jeho prevzatím. V úseku cesty sa vyskytli výrazné nerovnosti. Komunikácia je podvihnutá, opraviť bude treba aj šachty, aby bolo zabezpečené správne odvodnenie cesty," vysvetlila vedúca odboru výstavby na miestnej radnici Zuzana Strapoňová.

Počas zimy vzniknutú situáciu monitorovali. Následne za účasti projektanta a stavebného dozoru dohodli so stavebnou firmou ďalší postup. "Firma minulý piatok (24. 7.) odfrézovala asfaltový kryt a následne položí nový asfaltový povrch v hrúbke minimálne štyri centimetre. Celková plocha, na ktorej budú opravu realizovať, je 750 štvorcových metrov," dodala Strapoňová.