< sekcia Žilinský kraj

V Liptovskom Mikuláši participatívny rozpočet stopli

Námestie osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Foto: TASR - Miroslava Siváková

Tento rok poslali obyvatelia mesta a združenia na radnicu 25 návrhov na realizáciu projektov v hodnote vyše 64.000 eur.

Liptovský Mikuláš 22. mája (TASR) – Participatívny rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na tento rok dostal stopku. Dôvodom je šetrenie, ktoré radnica spúšťa vzhľadom na prvé dosahy koronakrízy. Finančne dostupné projekty, ktoré navrhli obyvatelia, zafinancuje mesto z bežného rozpočtu.

"Aktuálne zvažujeme, ktoré zo zaslaných projektov by sme mohli zaradiť medzi realizovateľné. Hlavným kritériom je ich finančnú náročnosť a opodstatnenosť. Verím, že pre budúci rok budeme môcť pripraviť pre Liptovskomikulášanov taký finančný balík v participatívnom rozpočte, z ktorého bude mesto schopné financovať čo najviac návrhov na projekty, ako boli obyvatelia už zvyknutí," uviedla komunálna manažérka mesta Eva Hudecová.

Tento rok poslali obyvatelia mesta a združenia na radnicu 25 návrhov na realizáciu projektov v hodnote vyše 64.000 eur. Chceli sa podieľať na zveľaďovaní a vysádzaní zelene, tvorbe pouličného umenia a doplnení ihrísk. Tiež na zhotovení dobových krojov, rozšírení vonkajšieho fitnescentra, zorganizovaní športového podujatia či organizácii výstav. "Participatívny rozpočet funguje v Liptovskom Mikuláši od roku 2016. Za štyri roky sa cezeň urobili desiatky projektov, ktoré zatraktívnili verejné priestranstvá v meste a v mestských častiach," doplnila hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. Na projekty v tomto roku mestskí poslanci pôvodne vyčlenili 25.000 eur.