< sekcia Žilinský kraj

V Liptovskom Mikuláši sa konal spontánny pochod

Pochod podporili násiliu podporili viac ako tri stovky ľudí.

Liptovský Mikuláš 23. decembra (TASR) – Centrum Liptovského Mikuláša bolo dnes podvečer dejiskom spontánneho tichého pochodu proti násiliu viac ako troch stoviek ľudí v súvislosti s nedávnou brutálnou vraždou taxikára Ivana Vojtka, z ktorej sú obvinení traja stredoškoláci.

„Až nečakane veľká účasť je jasným dôkazom, že verejnosti nie je ľahostajný prehlbujúci sa úpadok morálky, ktorého výsledkom je nielen táto nepochopiteľná tragédia. Práve v tomto vianočnom čase by sme sa mali pristaviť v bežnom zhone a zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami,“ uviedol pre TASR jeden z organizátorov.

Ďalší z účastníkov si so slzami v očiach zaspomínal na obeť násilného činu. „Ivana som poznal dlhé roky. Úprimný úsmev mu nikdy neschádzal z tváre. Bol to dobrák, každému vždy rád pomohol a toto si určite nezaslúžil. Musíme byť vnímavejší a včas odhaľovať takéto zvrátené pohnútky v najbližšom okolí,“ skonštatoval.

„Veľmi ťažko sa zmieruje s tragickou udalosťou, pri ktorej vyhasol takým krutým spôsobom život nevinného človeka. Kompetentní by sa mali zamyslieť, či je morálna výchova mladej generácie v poriadku. Základom musí byť účinná prevencia, aby sa takéto strašné udalosti už nikdy neopakovali,“ dodala staršia pani.