< sekcia Žilinský kraj

Obec Liptovský Michal bude žiadať kompenzácie za dopravné obkľúčenie

Ilustračné foto Foto: TASR

Časť obce je odrezaná železnicou a vedie do nej iba úzky podjazd.


Liptovský Michal 4. júla (TASR) – Samospráva obce Liptovský Michal sa chce obrátiť na príslušné štátne inštitúcie s naliehavými žiadosťami o kompenzácie záťaže v podobe obkľúčenia diaľnicou, hlavnou železničnou traťou a cestou I. triedy v bezprostrednej blízkosti, čo už desiatky rokov bráni akémukoľvek rozvoju.

„Žijeme tu doslova zabarikádovaní štátnou dopravnou infraštruktúrou. Uvedomujeme si, že sú to veľmi dôležité verejnoprospešné stavby, ktoré slúžia všetkým, ale našu obec to dostalo na kolená. Preto sme presvedčení, že máme nárok na kompenzácie,“ zdôraznila pre TASR starostka Elena Tuková.

Časť obce je odrezaná železnicou a vedie do nej iba úzky podjazd. „Hasiči musia absolvovať dlhú obchádzku po poľných cestách. V zime majú veľké problémy s prístupom aj ďalší záchranári. Paradoxne, okolo nás sú samé cesty, ale naša dopravná dostupnosť nie je ani zďaleka ideálna,“ poukázala Tuková.

„Vďaka neoblomnosti našej občianky pani Mudrončíkovej postavili diaľničiari protihlukovú stenu, no určite by sme si zaslúžili viac. Verím, že sa kompetentní postavia k našej žiadosti s ľudským pochopením, aké by čakali tiež, keby tu bývali. Takých 20.000 eur ročne by nám veľmi pomohlo,“ dodala starostka Liptovského Michala.