< sekcia Žilinský kraj

Pandémia sa podpísala na nižšej návštevnosti múzea v L. Mikuláši

Mestské Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Foto: TASR - Miroslava Siváková

Hlavným ťahúňom letných aktivít sa stala séria podujatí s názvom Geniálny Penkala a patent na rozum.

Liptovský Mikuláš 9. októbra (TASR) – Mestské Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši zaznamenalo v lete v hlavnej expozícii aj v židovskej synagóge podstatný úbytok návštevníkov. Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková, znížená návštevnosť súvisí s protipandemickými opatreniami.

Hlavným ťahúňom letných aktivít sa stala séria podujatí s názvom Geniálny Penkala a patent na rozum. "Turistov aj domácich lákal do múzea každý piatok priamo z ulíc maskovaný Eduard Penkala. Od návštevníkov sme získali množstvo pozitívnej odozvy hlavne na interaktívny kvíz, ktorý sa stal pre deti najobľúbenejšou časťou prehliadky," skonštatovala hovorkyňa. K dispozícii je aj naďalej mobilná hra Geniálny Penkala či maľovanka s jeho tematikou.

Letná sezóna sa niesla aj v duchu 150. výročia spustenia Košicko-bohumínskej železnice. Turistov prekvapili autentickým modelom parnej lokomotívy s vlakovou súpravou. "Interaktívny prvok mohli návštevníci samostatne ovládať. Súčasťou modelu je detailne prepracovaná železničná stanica, dokonca aj s cestujúcimi na peróne," doplnila Katarína Verešová z mestského múzea.