Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 9. december 2023Meniny má Izabela
< sekcia Žilinský kraj

V Ružomberku došlo k zrážke áut, nafúkali obaja vodiči

Snímka z miesta nehody. Foto: FB: Polícia SR - Žilinský kraj

V súvislosti s touto udalosťou už 52-ročný vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ružomberok 26. septembra (TASR) - Po dopravnej nehode dvoch osobných áut na jednej z hlavných križovatiek v Ružomberku v pondelok (25. 9.) nafúkali obaja vodiči. TASR o tom v utorok informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Na základe doterajšieho vyšetrovania policajti zistili, že 52-ročný vodič viedol osobné auto zn. LandRover po ceste v smere od obce Likavka do centra mesta Ružomberok. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k zrážke s osobným autom zn. Volkswagen, ktoré viedol 44-ročný muž v smere od Žiliny na Liptovský Mikuláš.

"Po nehode sa obaja podrobili dychovej skúške, 52-ročný vodič s pozitívnym výsledkom 2,52 promile a 44-ročný vodič s 0,35 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti im na mieste zadržali vodičský preukaz a zakázali im ďalšiu jazdu," uviedla Kremeňová.

V súvislosti s touto udalosťou už 52-ročný vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. "Druhý, 44-ročný vodič bude riešený správnym orgánom príslušného dopravného inšpektorátu Policajného zboru," povedala hovorkyňa. Dodala, že ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.