Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Žilinský kraj

Pri rannej nehode v Slovenskom Pravne sa vážne zranil 25-ročný vodič

Snímka z miesta nehody. Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá.

Slovenské Pravno 10. júna (TASR) - Vážne zranenia utrpel pri rannej dopravnej nehode na ceste II/519 v katastri obce Slovenské Pravno v okrese Turčianske Teplice 25-ročný vodič. Po zrážke s oprotiidúcim nákladným vozidlom ho do nemocnice transportoval vrtuľník. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Podľa nej vodič za volantom osobného auta Ford Focus na ceste v smere do Prievidze z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s prednou časťou vozidla Tatra 815. "Pri nehode vodič osobného vozidla utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho letecký prevoz do nemocnice. Zranenia, vyžadujúce si lekárske vyšetrenie, utrpela aj spolujazdkyňa," priblížila Šefčíková.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. "U 36-ročného vodiča nákladného vozidla bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Bližšie okolnosti ako aj presné príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," dodala policajná hovorkyňa.