< sekcia Žilinský kraj

Bývalé papierenské učilište v Ružomberku sa zmení na materské centrum

Ilustračné foto Foto: TASR

Investícia do nevyhnutnej komplexnej rekonštrukcie by mala dosiahnuť sumu 200-tisíc eur.

Ružomberok 25. februára (TASR) – Miestny súkromný podnikateľ chce premeniť chátrajúci trojposchodový objekt bývalého papierenského učilišťa v Ružomberku na materské centrum. Tento zámer odobrilo schválením desaťročného prenájmu budovy za prijateľnú cenu tamojšie mestské zastupiteľstvo.

Investícia do nevyhnutnej komplexnej rekonštrukcie by mala dosiahnuť sumu 200.000 eur. "Mal by to byť oddychový komplex pre matky s deťmi. Jednotlivé poschodia chceme sprístupňovať postupne, najskôr indoorové ihrisko, kaviareň a obchod s detským tovarom," spresnil súkromný investor Pavol Ivan.

Druhé poschodie by mali podľa neho obsadiť súkromné detské jasle a oddychové centrum pre matky s doplnkovými službami, kozmetikou či kaderníctvom. Napokon by chcel na najvyššom poschodí zriadiť nové fitnescentrum vhodne prepojené s momentálne nevyužívanou bývalou školskou telocvičňou. Mestská samospráva si ponechala prostredníctvom plaveckého klubu prevádzku plavárne.

"Ak sa naplnia smelé ciele súkromného investora, mohlo by v dohľadnom čase vyrásť zaujímavé detské a športové centrum. Naša dohoda znie, že po uplynutí desaťročného nájmu si bude môcť zrekonštruovaný objekt odkúpiť. Ak nie, bude majetkom mesta," dodal viceprimátor Miroslav Zuberec s tým, že na nové využitie čaká ešte priľahlý bývalý internát v majetku vyššieho územného celku.