< sekcia Žilinský kraj

Sanácia brala na Oravskom hrade si vyžiada obmedzenia

Oravský hrad, ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Počas realizačných prác bude pohyb v areáli hradu z bezpečnostných dôvodov obmedzený, niektoré časti hradu budú pre návštevníkov neprístupné.

Oravský Podzámok 16. októbra (TASR) – Sanácia vnútorného brala na Oravskom hrade, ku ktorej tento mesiac pristúpilo správcovské Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, prinesie obmedzenia. Počas realizačných prác bude pohyb v areáli hradu z bezpečnostných dôvodov obmedzený, niektoré časti hradu budú pre návštevníkov neprístupné. Oravské múzeum o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.

Za predpokladu priaznivého počasia budú práce na brale trvať šesť až osem týždňov. "Z tohto dôvodu upozorňujeme návštevníkov na obmedzenia, ktoré sa budú týkať zmien pri trase základného okruhu s platnosťou od stredy 9. októbra. Počas realizačných prác nebudú pre návštevníkov sprístupnené expozícia justície, etnografická expozícia a najvyššia časť hradu – Citadela. Kompenzáciou za spomínané priestory, ktoré sú súčasťou základného okruhu, bude prehliadka prvého nadzemného podlažia Thurzovho paláca," uvádza múzeum na webe.

Veľký okruh počas trvania prác nebude pre návštevníkov prístupný. Trasa malého okruhu sa nemení. Z uvedených dôvodov Oravské múzeum pristúpilo aj k zrušeniu nočnej prehliadky Bojíte sa tmy, ktorá sa mala konať 25. októbra.