< sekcia Žilinský kraj

TRAGÉDIA: Pri zrážke vlaku s osobným autom zahynul 32-ročný vodič

Snímka z miesta udalosti. Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Alkohol u rušňovodiča vykonanou dychovou skúškou nezistili.

Martin 19. júna (TASR) – Pri zrážke vlaku s osobným autom Dacia na železničnom priecestí v Martine zahynul v piatok 32-ročný vodič osobného auta. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti."Z doposiaľ presne nezistených príčin autom vošiel na železničné priecestie bez závor, kde došlo k zrážke s prechádzajúcim vlakom. Pri dopravnej nehode utrpel vodič ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Alkohol u rušňovodiča vykonanou dychovou skúškou nezistili. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva," uviedla polícia.

Výberová chronológia tragických nehôd na železničných priecestiach16. septembra 2016

Veľký Meder: Nehoda vlaku REX 774 Komárno - Bratislava spoločnosti RegioJet, ktorý sa na priecestí vo Veľkom Mederi zrazil s kamiónom, si vyžiadala život rušňovodiča, ktorý podľahol 7. októbra v nemocnici následkom vážnych zranení. Pri zrážke sa zranilo 37 ľudí.

19. decembra 2017

Nový Svet: Pri obci Nový Svet v okrese Senec sa zrazil osobný vlak s nákladným vozidlom. Hasiči z vlaku vyslobodili rušňovodiča, ktorý na mieste svojim zraneniam podľahol. Cestujúci vo vlaku neutrpeli žiadne zranenia.

7. apríla 2018

Košice: Zrážku nákladného vlaku prevážajúceho naftu s vozidlom Tatra, ku ktorej došlo v Košiciach-Šaci, neprežil vodič nákladného auta. Rušňovodiča previezli do nemocnice. Následkom zrážky došlo k požiaru nákladného auta.

5. júna 2018

Bánovce nad Bebravou: Zrážka osobného auta a vlaku, ku ktorej došlo v úseku Bánovce nad Bebravou – Rybany, si vyžiadala život vodiča osobného auta. Vo vlaku sa nachádzalo v čase zrážky približne 30 cestujúcich, ktorí sa nezranili.

2. júla 2018

Zemianska Olča: Medzi stanicami Bodza a Zemianska Olča v okrese Komárno sa zrazilo osobné auto s vlakom RegioJet. Vodič zomrel na mieste nehody. Cestujúci z vlaku, rušňovodič i stevardka neutrpeli pri zrážke žiadne zranenia.

20. júla 2018

Svrčinovec: Pri zrážke osobného vlaku a traktora vo Svrčinovci v okrese Čadca zahynula 74-ročná spolujazdkyňa z traktora. Vodičovi traktora policajti pri dychovej skúške namerali 2,44 promile alkoholu. Vodič z poľnej cesty vošiel na chránené železničné priecestie, kde došlo k zrážke s osobným vlakom.

17. decembra 2018

Šurany: Rýchlik smerujúci z Banskej Bystrice do Bratislavy sa zrazil pri Šuranoch v okrese Nové Zámky s osobným autom, v ktorom sedeli dve ženy a jedno dieťa. Osobné motorové vozidlo Renault Fluence šoférovala 32-ročná vodička. S ťažkými zraneniami ju previezli do nemocnice. Pri nehode sa smrteľne zranila 39-ročná žena a jej 11-ročná dcéra.

24. apríla 2019

Bratislava: Po zrážke s vlakom na priecestí za zastávkou Petržalka zomreli dvaja muži. Nehoda sa stala na železničnom priecestí za železničnou zastávkou Bratislava-Petržalka v smere na železničnú zastávku Rusovce.

5. júla 2019

Levice: V katastri obce Horný Pial v okrese Levice sa na železničnom priecestí zrazil rýchlik s osobným autom, pričom zahynuli dvaja ľudia.

15. júla 2019

V Dolných Krškanoch pri Nitre sa na železničnom priecestí na Dvorčianskej ulici zrazil osobný vlak s nákladným autom. Pri nehode utrpel vodič nákladného auta zranenie, z 236 cestujúcich vo vlaku nebol nikto zranený.

16. júla 2019

Na železničnom priecestí v Krupine došlo k zrážke osobného jednomotorového dvojvozňového vlaku s osobným autom. Hasiči z auta vyslobodili ťažko zranenú osobu.

24. septembra 2019

Zrážka nákladného vlaku s autom v obci Rožkovany v okrese Sabinov si vyžiadala životy troch ľudí.

1. februára 2020

Zranenia dvoch ľudí si vyžiadala zrážka osobného auta a vlaku, ku ktorej došlo na železničnom priecestí v katastri Švošova v okrese Ružomberok.