Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Žilinský kraj

V liptovskej obci Martinček vybudovali športovo-oddychový areál

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Spoluprácu s MAS Dolný Liptov ocenil aj starosta obce Juraj Bobek.

Martinček 29. októbra (TASR) - Športovo - oddychový areál v obci Martinček v okrese Ružomberok vybudovali v spolupráci s občianskym združením (OZ) Partnerstvo pre Miestnu akčnú skupinu (MAS) Dolný Liptov. Projekt získal podporu vo výške 16.292 eur zo zdrojov Európskej únie v rámci iniciatívy Leader. TASR o tom informovala Zuzana Gvizdová z OZ Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov.

Doplnila, že postavili futbalové ihrisko s bránkami a ochrannou sieťou, detské ihrisko s kolotočom, hojdačkami a pieskoviskom. Osadili workoutové prvky a vybudovali dva drevené altánky. "Športovo - oddychový areál si okamžite našiel obľubu u rodičov s deťmi, mladých v obci, aj ľudí v strednom a vyššom veku. V kombinácii s unikátnym horským prostredím vytvára skvelý priestor pre trávenie voľného času," priblížila.

Pre malé obce v regióne je podľa nej akákoľvek finančná investícia náročná. "Ale rovnako ako veľké obce, aj tie menšie potrebujú budovať či opravovať veci tak, aby sa všetkým žilo lepšie a kvalitnejšie," podotkla.

Spoluprácu s MAS Dolný Liptov ocenil aj starosta obce Juraj Bobek. "Neviem si predstaviť, ako by sme si takýto projekt financovali sami," dodal.