< sekcia Žilinský kraj

Vo fakultnej nemocnici v Žiline sa starajú o 86 pacientov s COVID-19

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Od začiatku januára v žilinskej nemocnici podali 30.000 dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19, v rámci nich je tretina osôb zaočkovaná už oboma dávkami.

Žilina 8. apríla (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline je momentálne hospitalizovaných 86 pacientov s ochorením COVID-19 v rámci troch červených zón oddelení. Počet nových príjmov sa naďalej pohybuje na približne rovnakej hranici, v priemere ide denne o šesť pacientov. Počas apríla prijali v nemocnici 42 nových pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to vo štvrtok povedala hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

"Kapacity COVID lôžok JIS a lôžka s ventiláciami sú v tejto chvíli obsadené na viac ako 90 percent. Voľných je 51 štandardných lôžok. Z celkového počtu je 11 pacientov s nutnosťou pripojenia na ventiláciu. Približne tri štvrtiny pacientov potrebujú kyslíkovú podporu," dodala hovorkyňa nemocnice.

Záteková priblížila, že z dôvodu ochorenia COVID-19 je aktuálne v karanténe 24 zdravotníkov FNsP.

Od začiatku januára v žilinskej nemocnici podali 30.000 dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19, v rámci nich je tretina osôb zaočkovaná už oboma dávkami. "Pokračujeme v očkovaní záujemcov objednaných cez nový objednávací systém Národného centra zdravotníckych informácií a zároveň očkujeme klientov domovov sociálnych služieb (DSS)," uviedla Záteková. Ako dodala, do 8. apríla zaočkovali viac ako 1000 klientov DSS, takmer 600 z nich už dostalo aj druhú dávku.

Spomedzi zdravotníckych pracovníkov FNsP Žilina doteraz očkovanie absolvovalo 68 percent zamestnancov, 90 percent z nich už aj druhou dávkou.