< sekcia Žilinský kraj

Výťažok z duelu šéfkuchárov poputuje onkologickým deťom a autistom

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Večerou bude sprevádzať moderátor Milan "Junior" Zimnýkoval.

Liptovský Ján 29. apríla (TASR) – Onkologickým deťom a ľuďom s autizmom poputuje výťažok z kulinárskeho súboja šéfkuchárov Petra Bracha a Martina Záhumenského v rámci podujatia Pomáhať nám chutí. Charitatívna akcia sa uskutoční v sobotu 25. mája v jednom z hotelov v Liptovskom Jáne.

"Hostia za jedlá zaplatia ľubovoľnú čiastku, pričom suma za jedlá od Petra Bracha bude venovaná Centru pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici a financie za jedlá od Martina Záhumenského poputujú pre Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom SPOSA Komárno," vysvetlil Richard Holec z hotela, v ktorom sa podujatie uskutoční.

Cieľom je získať čo najväčší objem peňazí na pomoc druhým a popritom si vychutnať kulinárske výtvory šéfkuchárov. Počas uplynulých piatich ročníkov sa podarilo vyzbierať sumu, ktorá presiahla 25.000 eur.

Fundraiserka Svetielka nádeje Vanda Prandorfyová uviedla, že projekt vnímajú ako jedinečnú možnosť pomoci chorým deťom netradičnou formou. „Aj toto je príležitosť presvedčiť sa, že pomoc má mnoho podôb. Napríklad aj kulinársku, keď sa varešky skrížia pre dobrú vec. Pomáhať je veľmi dôležité a v našom občianskom združení si to uvedomujeme každý deň," povedala.

Večerou bude sprevádzať moderátor Milan "Junior" Zimnýkoval.