< sekcia Žilinský kraj

Žilinské CVČ na Kuzmányho ulici pripraví športové i tanečné letné tábo

Ilustračná fotografia Foto: Ilusgtračné foto: TASR/Henrich Mišovič

Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej sa budú denné tábory konať v CVČ na Kuzmányho ulici, v elokovanom pracovisku na sídlisku Vlčince a v športovej hale pri Základnej škole V. Javorku.

Žilina 15. júna (TASR) – Tábory, zamerané na tanec, šport či spoznávanie blízkeho okolia Žiliny pripraví počas letných prázdnin Centrum voľného času (CVČ) na Kuzmányho ulici v Žiline, ktorého zriaďovateľom je mesto.

Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej sa budú denné tábory konať v CVČ na Kuzmányho ulici, v elokovanom pracovisku na sídlisku Vlčince a v športovej hale pri Základnej škole V. Javorku. "Pre deti sú pripravené rôzne záujmové, tvorivé či športové aktivity, zábavné súťaže i výlety. Na letné tábory sa môžu prihlásiť deti vo veku od šesť do 15 rokov, v závislosti od jednotlivých táborov. Vyplnené prihlášky môžu rodičia odovzdať osobne alebo zaslať e-mailom," uviedla Zigová.

Doplnila, že informácie o jednotlivých táboroch, ako aj prihlášky, nájdu záujemcovia na webovej stránke centra www.cvczilina.sk v sekcii LETO 2019. "CVČ pôsobí na území mesta Žilina už vyše 60 rokov. Mnoho z jeho krúžkov dosiahlo v rámci Slovenska, ako i celej Európy výborné výsledky. Medzi úspešné súbory patria detský folklórny súbor Cipovička, ženská spevácka skupina Spievanky, tanečné divadlo Extad i tanečná skupina Argonnath. Na popredných miestach v slovenských i európskych súťažiach sa umiestňujú aj športovci. Tituly majstrov Slovenska získali športovci z krúžkov florbal či futsal," dodala hovorkyňa mesta Žilina.