Žilinský kraj

V Liptove vybrali vlani na dani z ubytovania takmer milión eur

V liptovskom regióne vybrali v minulom kalendárnom roku napriek výraznej letnej i zimnej nepriazni počasia na dani z ubytovania 985. 304 eur.

ŽILINSKÝ KRAJ: Minulý týždeň odhalili 35 vodičov pod vplyvom alkoholu

Štrnástim vodičom motorových vozidiel namerali dychovou skúškou nad jedno promile, piatim pod jedno promile a päť vodičov zavinilo pod vplyvom alkoholu dopravné nehody.

ČADCA: Dom seniorov vybudovalo mesto v objekte bývalej základnej školy

Pre päť desiatok klientov bude slúžiť nový Dom seniorov v Čadci, ktorý mesto vybudovalo v budove bývalej základnej školy na ulici Andreja Hlinku.

ISTEBNÉ: OFZ víta verejný prísľub podpredsedníčky NR SR Jurinovej

Spoločnosť OFZ, a. s., víta verejný prísľub podpredsedníčky Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Eriky Jurinovej, že podporí iba taký projekt sanácie haldy troskoviska v Istebnom.

V Múzeu slovenskej dediny pochovali basu folkloristi z Prečína

Fašiangovú atmosféru na dedine dnes priblížilo prvé tohtoročné podujatie v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine pod názvom Už sa fašiang kráti.

Policajti zadržali muža, ktorý sa zabarikádoval v byte so starou mamou

V martinskej časti Štúrova štvrť sa dnes dopoludnia zabarikádoval 29-ročný muž pod vplyvom alkoholu v byte so starou mamou a vyhrážal sa jej nožom.

Leteckí záchranári previezli zraneného lyžiara do martinskej nemocnice

Muž utrpel poranenie hlavy a po páde bol niekoľko minút dezorientovaný.

Strelca z panelového domu v Liptovskom Mikuláši zadržala polícia

Policajti v Liptovskom Mikuláši zadržali v sobotu podvečer 38-ročného muža, ktorý s nelegálne držanou zbraňou strieľal najskôr v panelovom dome na Ulici 1. mája, a potom aj na privolaných policajtov.

Na poľskej strane Babej hory našli nezvestného bežca bez známok života

Po 34-ročnom poľskom bežcovi od soboty večera pátrali záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) so záchranármi z poľského GOPRu.

Horskí záchranári pomáhali 40-ročnému skialpinistovi so zranenou nohou

Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Oblastného strediska Malá Fatra dnes pomáhali 40-ročnému slovenskému skialpinistovi, ktorý sa zranil v lokalite Vyšnokubínskych skaliek.

Zamilované páry si v Budatíne a Bytči vyznali lásku drôteným srdiečkom

Zamilované páry dnes mohli využiť ponuku Považského múzea v Žiline a vo veži Budatínskeho hradu či v Sobášnom paláci v Bytči si vyznať lásku vlastnoručne vyrobeným srdiečkom z drôtu.,aktualizované 

Gazdovské kone si po ročnom výpadku zmerali sily pod sochou Jánošíka

Na 15. ročníku pretekov gazdovských koní v Terchovej si dnes pod sochou Juraja Jánošíka zmeralo sily 11 mužov a dve ženy.,aktualizované 

Na Festivale fašiangových masiek Carneval 2015 sa zišlo 500 masiek

Fašiangový sprievod tradične vyrazil od Mestského úradu v Žiline a pokračoval historickým centrom, pričom ani v tomto roku nechýbali originálne masky, vlastnoručne zhotovené účastníkmi sprievodu.,aktualizované 

Kupón poštovej známky zdobí okrídlené srdiečko maliara J. Kudličku

Zaujímavosťou vydanej valentínskej poštovej známky je QR kód na sprístupnenie videonahrávky populárnej skladby o láske skupiny Elán z veľkého pražského koncertu.

Desať lyžiarov uviazlo pod Oštiepkovou muldou vo Vrátnej

Horských záchranárov požiadali o pomoc dvaja slovenskí lyžiari.

Na Kubínskej holi sa zranil 16-ročný snowbordista po páde zo sedačky

Hlavu a chrbticu si dnes na Kubínskej holi zranil po približne desaťmetrovom páde zo sedačky 16-ročný slovenský snowbordista.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:Mliekareň nechystá prepúšťanie zamestnancov z výroby

Generálny riaditeľ Miroslav Maňásek uistil, že v žiadnom prípade nepripravujú prepúšťanie a redukovanie aktuálneho počtu necelých dvoch stoviek zamestnancov priamo vo výrobe.

Čadca bude v roku 2015 hospodáriť s rozpočtom 14,84 milióna eur

V tomto roku bude mesto Čadca hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom 14,84 milióna eur, čo je o 5,5 milióne eur menej ako v minulom roku.

Kanalizácia v L.Sliačoch vrátane opravy ciest bude hotová asi v lete

Takmer pred rokom začatý rozsiahly a nákladný projekt budovania chýbajúcej kanalizácie v najväčšej obci liptovského regiónu s takmer 4 tisícmi obyvateľov by mal byť hotový do konca júla tohto roka. ,aktualizované 

Program Schválený hospodársky subjekt môže pomôcť firmám v obchodovaní

Obchod s tretími krajinami sa pre firmy vždy spája s colným konaním. Žilinský colný úrad, ktorý má v tejto oblasti celoslovenskú pôsobnosť, vydal minulý rok 12 certifikátov a ich celkový počet je 64.