Zimné športy

Magoni sa dohodol s rakúskym zväzom, bude trénovať Liensbergerovú

Počas Magoniho spolupráce s Vlhovou sa Slovenka stala celkovou víťazkou Svetového pohára 2020/2021.

Vlhová sa v budúcej sezóne predstaví v dvoch slalomoch v Záhrebe

Vlhová dosiahla v najprestížnejšom slalome ženského kalendára tri víťazstvá za sebou (2020-2022) ako prvá lyžiarka v histórii.,aktualizované

Zväz slovenského lyžovania sa stal plnoprávnym členom FIS

ZSL sa mohla zúčastňovať aj na všetkých rokovaniach FIS, po schválená za plnoprávneho člena na nich bude môcť hlasovať.,aktualizované

Eliascha opätovne zvolili na prezidenta FIS

V tohtoročných voľbách Eliasch nemal žiadneho protikandidáta.

Crans Montana privíta v roku 2027 MS v alpskom lyžovaní

O alpské MS sa uchádzali dokopy štyri krajiny. Crans Montana vyhrala voľby s jedenástimi hlasmi, nórsky Narvik a andorrské stredisko Soldeu dostali po tri hlasy a nemecký Garmisch-Partenkirchen jeden.

Skokanom na lyžiach začne sezóna 5. novembra, sneh nie je podmienkou

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) už nebude od organizátorov vyžadovať, aby pod mostík naviezli umelý sneh.

Špindlerov Mlyn sa po štyroch rokoch vráti do kalendára SP žien

Pri predchádzajúcom podujatí v Špindlerovom Mlyne spolu zviedli súboj Slovenka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová.

Bežkyňa na lyžiach R. Roponenová ukončila kariéru

Celkovo štartovala na 298 podujatiach Svetového pohára, v ktorých zaknihovala 5 víťazstiev a 25 ďalších pódiových umiestnení.

Krasokorčuliarska ISU chce zaviesť vekový limit 17 rokov

MOV tiež rozhodol, že ak Valijevová skončí na jednom z prvých troch miest v súťaži sólistiek, neodovzdajú sa po voľných jazdách medaily a kauzu bude riešiť neskôr.

Petra Vlhová podpísala s VŠC Dukla štvorročný kontrakt

Vlhová pozitívne hodnotí doterajšiu spoluprácu s armádnym klubom. Nad neuzavretím ďalšieho kontraktu vo svojich 26 rokoch neuvažovala.

Slovenský zväz biatlonu (SZB) vyhlásil za najlepšieho mládežníka v sezóne 2021/2022 kadeta Jakuba Borguľu. ,aktualizované

Kimová vynechá nadchádzajúcu sezónu: Potrebujem niečo ako reštart

Najcennejší kov získala prvýkrát na ZOH 2018 na U-rampe a vo veku 17 rokov sa tak stala najmladšou snoubordistkou s olympijským zlatom.

Rusko nebude v novembri dejiskom krasokorčuliarskej série Grand Prix

Vlani sa Grand Prix uskutočnila v Soči - dejisku ZOH 2014.

USKLIADNIA SNEH: V Osrblí sa to udeje po prvý raz

Podľa informácií od správcu Národného biatlonového centra Mareka Matiaška sa vyrobilo cca 5500 až 6000 m3 snehu, ktorý je na ploche 60x30m a stúpa do výšky štyroch metrov.

Olympijská šampiónka Maiken Caspersen Fallová ukončila kariéru

Fallovej doménou bola najkratšia bežecká trať.

Lotyšskí bratia Šicsovci ukončili sánkarskú kariéru

Šicsovci ako prví reprezentanti Lotyšska získali cenné kovy na dvoch po sebe idúcich zimných hrách.

Hokej: Nemci zdolali v prípravnom zápase domáce Česko

Súperovi tak oplatili štvrtkovú prehru, keď mu podľahli 2:6.

Japonská olympijská víťazka Kodairová ukončí kariéru

Kodairová je najdekorovanejšou japonskou rýchlokorčuliarkou, počas kariéry vyhrala 34 individuálnych pretekov Svetového pohára.

Američanka Liuová ukončila kariéru vo veku 16 rokov

Vo februári štartovala na ZOH 2022 v Pekingu a ako najlepšia zo sólistiek USA skončila siedma. O dva týždne získala bronz na MS.

Biatlon: Vozár pokračuje vo funkcii prezidenta, od štátu žiada podporu

Delegáti Valného zhromaždenia zvolili aj šiestich viceprezidentov.

Jakubčová a Hyška majstrami Slovenska v slalome

Medzi mužmi obsadil nový majster Slovenska Martin Hyška druhé miesto, keď zaostal len o 5 stotín sekundy za víťazným Poliakom Piotrom Habdasom.

Hokejovú šestnástku čaká záverečný turnaj sezóny v Hodoníne

Po zápasoch v drese sedemnástky vystužia súpisku šestnástky Adam Beluško, Tomáš Pobežal a Samuel Kupec.

Krasokorčuliarska únia ISU preložila ME 2023 z Helsínk do Espoo

Helsinki Halli mala pôvodne hostiť aj zápasy májových majstrovstiev sveta v hokeji.

Andreas Žampa majstrom Slovenska v obrovskom slalome

Medzi ženami obsadila nová majsterka Slovenska Kristína Saalová druhé miesto, keď zaostala o 60 stotín sekundy za víťaznou Poľkou Zuzannou Czapskou.

Vo veku 86 rokov zomrel Karol Divín, medailista zo ZOH

Pre TASR informáciu potvrdil Slovenský krasokorčuliarsky zväz (SKrT).,aktualizované

Kanaďania uspeli aj v piatom vystúpení na MS, Taliansko zdolali 10:4

Nad Talianmi zvíťazili 10:4 a so stopercentnou bilanciou figurujú na čele tabuľky.

Súčasný prezident Vozár ako jediný kandiduje na post šéfa SZB

Do užšieho vedenia zväzu kandidujú viacerí súčasní alebo bývalí členovia Prezídia SZB.

Trénerom poľských skokanov na lyžiach sa stane Rakúšan Thurnbichler

V poľskom tíme Thurnbichler nahradí Čecha Michala Doležala.

Petra Vlhová ukázala v rodnom meste olympijské zlato i malý glóbus

Na oslavu historického olympijského zlata do rodného mesta prišla takmer mesiac po jeho zisku.

Val Gardena sa bude uchádzať o usporiadanie MS 2029

Vo Val Gardene sa v decembri každoročne koná mužský klasický zjazd Svetového pohára i super-G.

Krasokorčuliarka Valijevová získala druhé miesto v Saransku

Valijevová sa predstavila v Saransku päť týždňov po dopingovej kontroverzii na ZOH v Pekingu.

Skokan na lyžiach Kobajaši získal svoj druhý veľký krištáľový glóbus

Jeho konkurent Nemec Karl Geiger, ktorý mohol na veľký glóbus pomýšľať len v prípade víťazstva, skončil až na 16. priečke.,aktualizované

Víťazmi slopestyle v Silvaplane sa stali Kleveland a Gasserová

Slovenský reprezentant Samuel Jaroš obsadil v kvalifikácii 21. miesto a do finále nepostúpil.

Skokan na lyžiach Lindvik viedol po 1. kole v letoch v Planici

Líder celkového poradia Rjoju Kobajaši figuroval na šiestej priečke (213,0).

Japonec Uno sa stal suverénnym majstrom sveta v krasokorčuľovaní

Voľné jazdy, podobne ako KP, mali výbornú úroveň napriek absenciám trojnásobného obhajcu Chena, resp. suspendovaných Rusov.,aktualizované

Ruud a Sildaruová zvíťazili v slopestyle v Silvaplane

Ruud ovládol celkové hodnotenie freestyleových disciplín, Sildaruová skončila na druhom mieste za Číňankou Eileen Gu.

Slovinci vyhrali tímovú súťaž v letoch v Planici

Slovinci predviedli v predposlednej súťaži sezóny vyrovnané výkony, od úvodu viedli a držali si náskok pred nórskymi reprezentantmi.

Krasokorčuliarka Kaori Sakamotová získala zlato v súťaži sólitiek

Dvadsaťjedenročná Japonka mala po krátkom programe na poste líderky päťbodový náskok pred Hendrickxovou a bola pod tlakom, keďže jej súperka išla tesne pred ňou výborne.

Slováci na MS nepostúpili, vedú favoriti Papadakisová s Cizeronom

Devätnásťročná Pucherová a jej o tri roky starší partner predviedli sympatický výkon.,aktualizované

Jelarov premiérový triumf, Kobajaši zvýšil náskok na čele

Líder celkového poradia Japonec Rjoju Kobajaši obsadil konečné 5. miesto (450,3).,aktualizované