Zimné športy

Hazard so sestrami Fialkovými, hľadá sa názorová zhoda

Riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík zdôrazňuje, že v momentálnej situácii nemá čo stredisko riešiť.

Skokan na lyžiach Freund sa vráti do kolotoča SP na pretekoch v Ruke

Celkový víťaz Svetového pohára zo sezóny 2014/15 vynechal kompletnú minuloročnú sezónu a súťažne neštartoval od januára 2017 pre zranenie krížneho väzu v kolene.

Štart biatlonistky Dahlmeierovej v úvode sezóny je naďalej otázny

Dahlmeierová má za sebou úspešné zimné olympijské hry, keď v juhokórejskom Pjongčangu získala zlatú medailu v šprinte i v stíhacích pretekoch.

Talianska lyžiarka E. Fanchiniová sa zbavila nádoru, vráti sa na svahy

S tréningom chce začať v januári.

Kandidatúra Calgary na ZOH 2026 žije

Definitívne by o kandidatúre kanadského mesta, kde sa konali ZOH už v roku 1988, mali rozhodnúť občania v referende 13. novembra.

Zrušený program SP v lyžovaní zo Söldenu sa uskutoční v Saalbachu

Aj minulý rok museli zrušiť preteky mužov kvôli búrke.

Žampovci po zrušenom obráku: Adam v Levi, Andreas až v USA

V štartovej listine figurovali traja Slováci - bratia Adam a Andreas Žampovci, Matej Prieložný si musí počkať na debut vo SP.,aktualizované

Vlhová je vyrovnaná s výsledkom: Jedna súťaž neukáže všetko

V kalendári SP sa lyžiarky najbližšie predstavia v špeciálnom slalome vo fínskom Levi, kde Vlhová vlani triumfovala po šestnástom mieste v ľadovcovej ouvertúre v Söldene.

Vlhová vyšla predpoludním na trať so štartovým číslom 15, po odjazdení prvej tridsiatky figurovala na 17. priečke, neskôr klesla ešte o dve s mankom 2,62 sekundy na vedúcu Brignoneovú. ,aktualizované

Obrovský slalom žien pôjdu podľa plánu,1. kolo bude na skrátenej trati

Organizátori sa po kontrole svahu rozhodli nemeniť časový program, no pre silný vietor a slabšiu viditeľnosť posunuli štart nižšie a tak skrátili trať.

Vonnová, Shiffrinová či Hirscher budú v novej sezóne naháňať rekordy

Zo slovenského pohľadu bude na najvyššie méty najmä v slalome útočiť Petra Vlhová, bratia Adam a Andreas Žampovci sa predstavia pod trénerským vedením Romaina Veleza.

Marcel Hirscher získal štvrtýkrát cenu Skieur d'Or

Na ZOH 2018 sa tešil zo zlata v obrovskom slalome a kombinácii.

TASR ponúka spravodajstvo od vyslaných reportérov v Söldene

Vyslaní reportéri TASR ponúknu z Rakúska okrem textového spravodajstva aj ďalšie multimediálne produkty.

V Söldene očakávajú cez víkend nepriaznivé počasie

Minulý rok museli nedeľný program v Söldene zrušiť pre búrku.

Ester Ledecká bude naďalej reprezentovať Česko

Dvadsaťtriročná Ledecká triumfovala v Pjongčangu na lyžiach v superobrovskom slalome a na snouborde v paralelnom obrovskom slalome.

Švéd Elofsson bojuje s následkami mŕtvice

Per Elofsson, ktorý získal na ZOH 2002 bronzovú medailu v stíhacích pretekoch, ukončil kariéru v roku 2005.

Na Americkej korčuli zaznamenali dvojnásobný triumf Japonky

Z víťazstva sa vďaka najlepšej voľnej jazde tešila Satoko Mijaharová, druhá skončila Kaori Sakamotová.

Majster sveta Chen ovládol Americkú korčuľu

Za 19-ročným rodákom zo Salt Lake City skončil na druhom mieste Čech Michal Březina, tretie miesto obsadil Rus Sergej Voronov.