< sekcia Zimné športy

Akrobatické lyžovanie: Sanitrár na 16. mieste v skikrose na MSJ

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V tímovej súťaži skončilo Slovensko na 10. a 12. mieste. Sanitrár s Fričovou štartovali vo štvrtom štvrťfinále, v ktorom ich zdolali Rakúšania a Rusi.

Krasnojarsk 28. marca (TASR) - Slovenský reprezentant Ján Sanitrár obsadil 16. miesto v skikrose na víkendových MS juniorov v akrobatickom lyžovaní. Jeho krajan Jakub Válek bol na 22. priečke, medzi juniorkami bola Nikola Fričová trinásta a Kayla Anna Lozáková pätnásta.

Sanitrár bol v kvalifikácii sedemnásty, no vo vyraďovacej časti si polepšil o jednu priečku. Z osemfinálovej jazdy postúpil z druhého miesta, vo štvrťfinále však už na konkurenciu nestačil. "Súťažilo sa mi dobre, každú jazdu som si užil a snažil sa byť čo najrýchlejší. Mal som z toho veľmi dobré pocity. So 16. miestom som celkom spokojný, ale boli tam aj rezervy," uviedol Sanitrár v tlačovej správe.

O niečo sklamanejší bol Válek: "S výsledkom nie som príliš spokojný, mohlo to byť aj lepšie. Štarty mám síce veľmi slabé a vôbec mi nevychádzali, ale dal som do toho všetko, čo sa dalo. Určite mi tieto preteky dali veľa a namotivovali ma, aby som na sebe ešte viac tvrdo pracoval. Trať bola výborne pripravená, veľmi sa mi páčila. Škoda, že sme nemali viac natrénované, keďže to nebol najľahší skikros."

V tímovej súťaži skončilo Slovensko na 10. a 12. mieste. Sanitrár s Fričovou štartovali vo štvrtom štvrťfinále, v ktorom ich zdolali Rakúšania a Rusi. "V tímovej súťaži som sa snažil útočiť čo najviac, no nestačilo to na postup. Na trati som sa aj tak cítil veľmi dobre a aj tentoraz si odnášam skvelé skúsenosti. Myslím si, že všetci z nášho tímu sme si schuti zasúťažili a môžeme ísť šťastní domov," uviedol Sanitrár.

Druhá slovenská dvojica Jakub Válek - Kayla Anna Lozáková v druhom štvrťfinále čelila súperom z Talianska a Ruska, neskorším strieborným a bronzovým medailistom. "Súťažiť nie sám za seba, ale za tím, bola ďalšia cenná skúsenosť. Som rád, že som mohol byť v tíme s Kaylou, s ktorou som absolvoval tímovú súťaž už minulý rok na OH mládeže vo Švajčiarsku. Určite nám to dalo veľa a posunulo nás to dopredu," povedal Válek.