< sekcia Zimné športy

Beh na lyžiach: Na 10 km klasicky triumf Anderssonovej

Ebba Anderssonová zo Švédska počas súťaže žien v behu na lyžiach na 10 km klasickým štýlom na podujatí FIS World Cup Ruka Nordic Opening vo fínskom Kuusamo, v sobotu 26. novembra 2022. Foto: TASR/AP

Anderssonová tak dosiahla druhý triumf na podujatí Svetového pohára a debutový v tejto disciplíne.

Ruka 26. novembra (TASR) - Švédska bežkyňa na lyžiach Ebba Anderssonová zvíťazila v sobotných pretekoch SP na 10 kilometrov klasickým spôsobom. Boj zviedla s krajankou Fridou Karlssonovou, ktorú zdolala o 5,7 sekundy. Dvojica bola jediná s časom pod 25 minút.

Anderssonová tak dosiahla druhý triumf na podujatí Svetového pohára a debutový v tejto disciplíne. "Bol to tesný súboj. Som veľmi rada, že som z neho vyšla ako víťazka. V závere mi ešte zostali nejaké sily, musela som predviesť maximum," uviedla po pretekoch 25-ročná pretekárka pre televíziu Eurosport.

Pódium doplnila Nemka Katharina Hennigová, o dve desatiny sekundy predstihla Nórku Anne Kjersti Kalvaaovú. Tá útočila na životný výsledok a štvrtým miestom vylepšila svoje doterajšie maximum v pretekoch SP o dve priečky.

Úvodné vytrvalostné preteky v tejto sezóne boli prvé bez dlhoročnej špecialistky na dlhé trate Theresy Johaugovej z Nórska. Vo vedení celkového poradia je po nich Nórka Tiril Udnes Wengová, ktorá obsadila deviate miesto a v piatkovom šprinte bola tretia.