Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund
< sekcia Zimné športy

Östbergová vyhrala stíhačku tesne pred Johaugovou

Na snímke nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová. Foto: TASR/AP

Po dni voľna podujatie pokračuje záverečnými troma etapami v talianskom Val di Fiemmme. V piatok sú na programe preteky s hromadným štartom klasickou technikou, ženy pôjdu 10 km a muži 15 km.

Dobbiaco 1. januára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová triumfovala v novoročnej 4. etape Tour de Ski, ktorou bola v talianskom Dobbiacu stíhačka na 10 km klasickou technikou. V cieľovej rovinke tesne zdolala svoju krajanku Therese Johaugovú a pripravila jej vôbec prvú prehru v sezóne na dištančných tratiach. Tretia skončila s odstupom 27,2 sekundy ďalšia Nórka Heidi Wengová, ktorá bola najrýchlejšia v šprinte štvorčlennej skupiny.

Prvé dve ženy stredajších pretekov mali na štarte pred súperkami desaťsekundový náskok a držali sa celý čas spolu. Johaugová sa na poslednom stúpaní pred nájazdom na štadión pokúsila odpútať od súperky, no obhajkyňa celkového prvenstva z vlaňajška Östbergová sa nezlomila a v úplnom závere ukázala svoje lepšie šprintérske kvality a vyhrala s náskokom štyroch desatín sekundy. Johaugová ale zostala na čele celkovej klasifikácie Tour.