Streda 1. máj 2024
< sekcia Zimné športy

Štvrtá etapa patrila Boľšunovovi, Koristek na 68. mieste

Na snímke ruský bežec na lyžiach Alexander Bolšunov. Foto: TASR/AP

Na trať vyrazil ako prvý Usťugov s náskokom 27 sekúnd, no lepší klasik Boľšunov od úvodu nastolil vysoké tempo a do čela potiahol aj Švéda Calleho Halfvarssona.

Dobbiaco 1. januára (TASR) - Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov suverénne dominoval v stredajšej 4. etape Tour de Ski. V cieli stíhacích pretekov na 15 km klasicky v talianskom Dobiaccu mal k dobru 13,7 sekundy pred svojím krajanom Sergejom Usťugovom. Tretí skončil s mankom 24,8 sekundy Fín Iivo Niskanen.

Na trať vyrazil ako prvý Usťugov s náskokom 27 sekúnd, no lepší klasik Boľšunov od úvodu nastolil vysoké tempo a do čela potiahol aj Švéda Calleho Halfvarssona. Dvojica dobehla lídra na piatom kilometri. Na medzičase na 8,8 km mal už Boľšunov päťsekundový náskok a mieril za suverénnym víťazstvom.

Medzitým vzadu vyvíjal zvýšenú snahu hlavne úradujúci majster sveta v skiatlone Nór Sjur Röthe a z jeho práce ťažil najviac Iivo Niskanen. Fín sa napokon posunul z jedenásteho miesta na štarte na tretí stupienok. Medzi najväčších skokanov dňa patril aj Nór Martin Nyenget, ktorý odštartoval z 28. priečky a dobehol štrnásty. Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil 68. priečku so stratou 6:42 min na víťaza, oproti štartu sa zhoršil o desať miest.