Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Zimné športy

Biatlon: Jeanmonnotová slávila v šprinte prvý triumf, Z. Remeňová 47.

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zo štvorice slovenských reprezentantiek nebodovala žiadna, najvyššie skončila Zuzana Remeňová, ktorá 47. miestom (+2:07,8 min) prekonala svoje doterajšie najlepšie umiestnenie v kariére.

Östersund 1. decembra (TASR) - Francúzska biatlonistka Lou Jeanmonnotová sa stala víťazkou šprintu na 7,5 km na podujatí Svetového pohára v Östersunde. Vo švédskom stredisku slávila prvý triumf v kariére. Druhá skončila so stratou 8,5 s Nórka Karoline Offigstad Knottenová, na pódiu ju doplnila jej krajanka Juni Arnekleivová (+17,6). Zo štvorice slovenských reprezentantiek nebodovala žiadna, najvyššie skončila Zuzana Remeňová, ktorá 47. miestom (+2:07,8 min) prekonala svoje doterajšie najlepšie umiestnenie v kariére.

"Je to skvelý pocit. To najhoršie je, keď už máte preteky za sebou, ale neviete, ako to dopadlo. Necítila som sa počas rozcvičky príliš dobre, no napokon počas streľby to bolo výborné a pomohlo mi to vyhrať," uviedla Jeanmonnotová pre televíziu Eurosport.

Jej sestra Mária Remeňová finišovala na 60. priečke (+2:28,4), pričom obe si zabezpečili postup do sobotnej stíhačky. Júlia Machyniaková obsadila 85. priečku (3:31,6), Ema Kapustová finišovala na 89. pozícii, no zaujala na strelnici. Na položke v stoji Kapustová zastrieľala čisto a bola štvrtou najrýchlejšou strelkyňou v "stojke" spomedzi všetkých 99 pretekárok, ktoré prišli do cieľa.

SP v biatlone - šprint - Östersund (Švéd.)

1. Lou Jeanmonnotová (Fr.) 21:04,1 min (0 tr. minút)
2. Karoline Offigstad Knottenová +8,5 s (1)