< sekcia Zimné športy

Biatlon: Mäkäräinenová sa rozlúčila s kariérou

Fínka Kaisa Mäkäräinenová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Kým Fourcade rozlúčku zvládol brilantne a vo svojich posledných pretekoch dokázal triumfovať, Mäkäräinenovej sa ušlo v stíhacích pretekoch na 10 km nepopulárne štvrté miesto.

Kontiolahti 14. marca (TASR) - Záverečné preteky Svetového pohára v biatlone sa niesli v znamení dvoch rozlúčok. S kariérou sa medzi mužmi rozlúčil Francúz Martin Fourcade, medzi ženami ohlásila koniec Fínka Kaisa Mäkäräinenová.

Kým Fourcade rozlúčku zvládol brilantne a vo svojich posledných pretekoch dokázal triumfovať, Mäkäräinenovej sa ušlo v stíhacích pretekoch na 10 km nepopulárne štvrté miesto. Tridsaťsedemročná Fínka si nemohla vychutnať zaslúžený aplauz domácich priaznivcov, pretože preteky sa konali pre obavy zo šírenia koronavírusu bez divákov. "Nečakala som, že sa to stane práve tu na mojom domácom štadióne. Ale nie vždy vyjde v živote všetko tak, ako si naplánujeme. Na druhej strane som rada, že som sa rozlúčila tu," citovala Mäkäräinenovú agentúra DPA.

Fínska reprezentantka získala počas bohatej kariéry šesť medailí z MS, trikrát zvíťazila v celkovom hodnotení Svetového pohára. Prvý veľký glóbus získala v sezóne 2010/2011. Chýba jej však olympijská medaila.