< sekcia Zimné športy

Biatlon SP: Simonová vyhrala preteky s hromadným štartom v Oberhofe

Na snímke francúzska biatlonistka Julia Simonová počas po triumfe na pretekoch na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 6. kola Svetového pohára v nemeckom Oberhofe, 17. januára 2021. Foto: TASR/AP

Najlepšie si na strelnici v priebehu pretekov počínala Švédka Mona Brorssonová, jediná chyba ju spolu s bežeckým časom vyniesla na piatu priečku.

Oberhof 17. januára (TASR) - Francúzska biatlonistka Julia Simonová vyhrala nedeľňajšie preteky na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 6. kola Svetového pohára v nemeckom Oberhofe. Napriek trom chybám na strelnici mala v cieli náskok 3,9 s pred Nemkou Franziskou Preussovou (2 chyby) a pripísala si druhý kariérny triumf. Na tretej priečke skončila s tromi streleckými zaváhaniami Švédka Hanna Öbergová (+11,7). Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

V mrazivých podmienkach nedokázala ani jedna žena z elitnej tridsiatky vybieliť všetky terče. Dlho to vyzeralo na spanilú jazdu Talianky Dorothey Wiererovej, ktorá figurovala na prvej priečke po všetkých troch úvodných streľbách a ako jediná po nich mala na konte nulu. Po dvoch chybách na záverečnej stojke sa prepadla nižšie a obsadila napokon šieste miesto.

Víťazná Simonová (0+1+2+0) bola pred poslednou položkou ešte mimo elitnej desiatky, napokon však vyťažila z nepresností všetkých konkurentiek pred ňou. Najlepšie si na strelnici v priebehu pretekov počínala Švédka Mona Brorssonová, jediná chyba ju spolu s bežeckým časom vyniesla na piatu priečku. Líderka hodnotenia Svetového pohára Marte Olsbuová-Röiselandová z Nórska sa trápila na streľbe, po štyroch trestných kolách obsadila siedmu pozíciu, no udržala sa na čele celkovej klasifikácie. Smolu mala Rakúšanka Lisa Hauserová, ktorá bojovala o stupne víťazov, ale pred finišom spadla a skončila až dvanásta.

Svetový pohár pokračuje na budúci týždeň v talianskej Anterselve, kde sa pôjde siedme kolo seriálu.