< sekcia Zimné športy

Biatlonisti odštartujú sezónu 2020/2021 koncom novembra v Kontiolahti

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Medzinárodná biatlonová únia (IBU) zverejnila v sobotu kalendár plánovaných podujatí, z ktorého však pre pandémiu koronavírusu môžu vypadnúť majstrovstvá sveta v letnom biatlone.

Ruhpolding 18. apríla (TASR) - Nová sezóna biatlonového Svetového pohára odštartuje 28. a 29. novembra v Kontiolahti. Muži aj ženy absolvujú vo fínskom stredisku vytrvalostné a rýchlostné preteky. Medzinárodná biatlonová únia (IBU) zverejnila v sobotu kalendár plánovaných podujatí, z ktorého však pre pandémiu koronavírusu môžu vypadnúť majstrovstvá sveta v letnom biatlone.

Tie sú na programe od 20. do 23. augusta v Ruhpoldingu, ale nemecká vláda predĺžila zákaz masových zhromaždení do konca augusta. IBU s miestnymi organizátormi zvažujú viaceré alternatívy vrátane posunutia šampionátu na neskorší termín.

MS 2021 sa uskutočnia vo februári v slovinskej Pokljuke, sezóna bude potom pokračovať podujatím SP v Pekingu, ktoré má slúžiť ako test na zimné olympijské hry 2022 v čínskej metropole. Finále SP sa bude konať v marci na Holmenkollene v Osle. "Samozrejme, nemôžeme prehliadať súčasný stav, ktorému biatlon čelí pre šírenie ochorenia COVID-19. Napriek neistým časom musíme plánovať najlepšie, ako vieme. Rátame aj s tým, že sa budeme musieť prispôsobiť globálnej zdravotnej situácii a vládnym opatreniam," povedal generálny sekretár IBU Niklas Carlsson na oficiálnom webe organizácie.