< sekcia Zimné športy

Vlhová v Söldene so štartovým číslom 14, prvá pôjde Rebensburgová

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa fotografuje s fanúšičkou pred žrebovaním štartových čísiel pred obrovským slalomom Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Sölden, 27. októbra 2017. Foto: TASR/Michal Svítok

Slovenská lyžiarka figurovala v najlepšej pätnástke, žrebovala si z čísel 8 až 15.

Sölden 27. októbra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si na oficiálnej slávnosti prideľovania štartových čísiel pred obrovským slalomom Svetového pohára v rakúskom Söldene vytiahla štrnástku. Figurovala v najlepšej pätnástke, žrebovala si z čísel 8 až 15. Ako prvá odštartuje v sobotu o 10.00 h Nemka Viktoria Rebensburgová.

"Nižšie číslo som si ani neželala, lebo vždy, keď som na žrebovaní, si vytiahnem vyššie čísla. V podstate je to jedno, som v prvej pätnástke, tak uvidíme. Cítim sa skvelo, pauza bola ideálna, neviem sa dočkať. V piatok nás nepustili na trať, lebo nebolo dobré počasie, napadlo tam trošku snehu, verím, že to dajú preč a v sobotu to bude dobré," povedala Vlhová pre TASR.

Slovenka si síce svah na ľadovci Rettenbach nemohla vyskúšať bezprostredne pred úvodnými pretekmi novej sezóny, ale predtým na ňom jazdila niekoľko dní so Švajčiarkami, Slovinkami, ako aj s Francúzkou Tessou Worleyovou, ktorá je úradujúca držiteľka malého glóbusu práve za obrovský slalom. "Konečne sa začala sezóna, už bolo dosť tréningu. Už to prišlo, tešíme sa. Dúfam, že vyjde počasie, všetko je pripravené, Peťa je pripravená. Všetko je tip-top, uvidíme, čo bude v sobotu. Trať je dobrá, v piatok sme tam boli. Je naliata vodou, sťahovali to, napadlo trošku snehu, ale myslím si, že oni to zvládnu. Počasiu nerozkážeme, ale ak vyjde, trať je dobre nachystaná," uviedol Vlhovej otec a finančný manažér jej tímu Igor Vlha.

Vlhová sa v minulej zime katapultovala vo svojej druhej disciplíne do najlepšej pätnástky a má dvanástu pozíciu na základe bodov v "štartovej listine SP". V nastávajúcom ročníku deklaruje najvyššie ciele, čomu zodpovedala aj príprava pod trénerským vedením Taliana Livia Magoniho. "Jazdili, jazdili, jazdili a vkuse len jazdili. Doobeda päť jázd slalomu, potom oddych a poobede päť jázd 'obráku'," dodal Vlha pre TASR.