< sekcia Zimné športy

Dvojnásobnému olympijskému víťazovi Northugovi našli doma kokaín

Trinásťnásobný majster sveta a dvojnásobný olympijský víťaz Petter Northug oznamuje koniec svojej kariéry na tlačovej konferencii v nórskom meste Trondheim 12. decembra 2018, archívne foto. Foto: TASR/AP

Northugovi namerali rýchlosť 168 km/h na úseku s povolenou rýchlosťou 110 km/h. K prehliadke domu prišlo po tom, ako sa pri kontrole zdalo, že je pod vplyvom omamných látok.

Oslo 15. augusta (TASR) - Bývalý nórsky bežec na lyžiach Petter Northug sa dostal do problémov so zákonom. Dvojnásobný olympijský šampión prekročil pri šoférovaní maximálnu povolenú rýchlosť, polícia navyše našla v jeho dome kokaín. Informovala o tom agentúra DPA.
Petter Northug
Foto: TASR/AP Photo

Northugovi namerali rýchlosť 168 km/h na úseku s povolenou rýchlosťou 110 km/h. K prehliadke domu prišlo po tom, ako sa pri kontrole zdalo, že je pod vplyvom omamných látok. "Spravil som veľkú chybu. Zastavili ma policajti, pretože som išiel rýchlo a zobrali ma do nemocnice na krvný test. U mňa doma našli malé množstvo kokaínu," priznal sa Northug na instagrame.