Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Zimné športy

ZOH: Nórski bežci na lyžiach ovládli štafetu, druhé zlato pre Klaeba

Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Klaebo. Foto: TASR/AP

Na druhom mieste skončili Olympijskí športovci z Ruska, bronz vybojovali Francúzi.

Pjongčang 18. februára (TASR) - Reprezentanti Nórska v behu na lyžiach sa stali olympijskými víťazmi v štafete na 4x10 km na ZOH v Pjongčangu.

Na druhom mieste skončili s vyše deväťsekundovým odstupom Olympijskí športovci z Ruska, bronz vybojovali Francúzi (+ 36,9).

Víťazná štafeta v zložení Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger a Johannes Hösflot Klaebo sa na čelo dostala po treťom úseku. Tönseth odovzdával po prvej desiatke kolegovi Sundbymu z piateho miesta, ten vytiahol Nórov o jedno miesto vyššie. Krüger zabral na treťom úseku a Klaeba poslal na posledný okruh na líderskej pozícii. Nórsky lyžiar v záverečnom šprinte odolal ataku Denisa Spicova.

Nóri naposledy triumfovali na ZOH v roku 2002 v Salt Lake City, od tej doby získali iba jednu medailu a to striebro vo Vancouveri 2010. "Cítil som sa veľmi dobre. Rozohrial som sa a potom som zaútočil. Ale Spicov išiel veľmi dobre," povedal Klaebo pre nórsku televíziu. "Máme fantastický tím, je skvelé byť súčasťou tohto kvarteta. V hoteli sú ďalší pretekári, ktorí v ňom mohli byť, víťazstvo patrí aj im," dodal Sundby. Rusi druhým miestom obhájili striebornú pozíciu zo Soči, rovnako ako Francúzi bronzovú. Obhajcovia zlata spred štyroch rokov Švédi skončili tento raz až piati.

Štafeta 4x10 km:

1. Nórsko (Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger, Johannes Hoesflot Klaebo) 1:33:04.9