Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Zimné športy

Adam Žampa pätnásty v Kranjskej Gore, glóbus v obráku pre Hirschera

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára 3. marca 2018 v Kranjskej Gore. FOTO TASR/AP Foto: TASR/AP

Slovák dosiahol 15. miestom svoj najlepší výsledok v sezóne, keď druhom kole zajazdil druhý najrýchlejší čas.

Kranjska Gora 3. marca (TASR) - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher vyhral sobotňajšie preteky Svetového pohára v obrovskom slalome a v predstihu ovládol celkovú klasifikáciu tejto disciplíny.

V slovinskej Kranjskej Gore predstihol svojho súpera v boji o malý krištáľový glóbus Nóra Henrika Kristoffersena o 1,66 sekundy, tretí skončil Francúz Alexis Pinturault (+2,51). Slovák Adam Žampa dosiahol 15. miestom svoj najlepší výsledok v sezóne, keď druhom kole zajazdil druhý najrýchlejší čas.

Dvadsaťdeväťročný Hirscher bol najrýchlejší v oboch kolách a slávil svoje 56. víťazstvo v pretekoch SP. Rakúsky zjazdár získal svoj piaty krištáľový glóbus v obrovskom slalome v kariére, štvrtý v rade. "Dnes som cítil tlak, to sa nedá poprieť. Išlo o veľa, ale všetko vyšlo tak, ako som si predstavoval," citovala Hirschera agentúra DPA.

Ako jeden z mála štartujúcich sa Adam Žampa v druhom kole skvele vyrovnal s kľúčovou pasážou pred tretím medzičasom. Prechod do zatvoreného oblúku vyžadoval menej agresívny a širší nájazd, čo slovenský zjazdár zvládol na jednotku. Väčšina pretekárov vletela do tejto bránky príliš priamo a nepokojné povrchové vlnky im lyže zviezli hlboko nad ďalšiu bránku a keďže nasledoval menej strmý úsek, stratili tam desiatky desatín, ba až celé sekundy.