< sekcia Zimné športy

Kasai v Guinnessovej knihe za rekordný počet štartov v SP

Noriaki Kasai Foto: TASR/AP

V Guinnessovej knihe rekordov už má Kasai istý čas svoje miesto za rekordných osem olympijských účastí a trinásť štartov na MS v severských lyžiarskych disciplínach.

Kolín 7. mája (TASR) - Japonského skokana na lyžiach Noriakiho Kasaia opäť zapísali do Guinnessovej knihy rekordov. Štyridsaťsedemročný legendárny "Kamikadze" si túto poctu vyslúžil za absolvovanie rekordných 569 individuálnych pretekov Svetového pohára v rokoch 1988-2020. Informovala agentúra SID.

V Guinnessovej knihe rekordov už má Kasai istý čas svoje miesto za rekordných osem olympijských účastí a trinásť štartov na MS v severských lyžiarskych disciplínach. Jeho dlhodobým cieľom je zúčastniť sa na OH 2022 v Pekingu, v tom čase bude mať 49 rokov.

Kasai zaznamenal v seriáli SP celkovo 17 individuálnych prvenstiev, tri triumfy pridal v súťaži družstiev. V zbierke má aj sedem cenných kovov z MS v severských lyžiarskych disciplínach, pod piatimi kruhmi vybojoval tri olympijské medaily. Striebornú z tímovej súťaže v Lillehammeri (1994) a bronzovú v Soči (2014), okrem toho v ruskom čiernomorskom stredisku získal aj striebro v individuálnej súťaži na veľkom mostíku.