< sekcia Zimné športy

Kilde vyhral super-G v Beaver Creeku, opäť zdolal Odermatta

lyžiar Aleksander Aamodt Kilde zvíťazil v nedeľnom super-G Svetového pohára v americkom stredisku Beaver Creek. Foto: TASR/AP

Na trati v Beaver Creeku skončilo po chybách niekoľko pretekárov vrátane Francúza Matthieua Baileta, ktorý mal na treťom medzičase lepší čas ako Kilde.

Beaver Creek 4. decembra (TASR) - Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde zvíťazil v nedeľnom super-G Svetového pohára v americkom stredisku Beaver Creek. Dosiahol čas 1:10,73 minúty a triumfoval s náskokom 20 stotín pred priebežným lídrom celkového poradia Marcom Odermattom zo Švajčiarska. Pódium doplnil Francúz Alexis Pinturault so stratou 0,30 sekundy.

Ten dosiahol pätnáste víťazstvo v kariére a ôsme v super-G, pričom v tejto disciplíne triumfoval prvýkrát v prebiehajúcej sezóne. Napodobnil tak svoje sobotné víťazstvo v zjazde, v ktorom prekonal Odermatta o šesť stotín sekundy. Dvojica má v priebežnom hodnotení super-G rovnaký počet bodov. Celkové poradie Svetového pohára naďalej vedie Švajčiar s náskokom 40 b pred Nórom.

SP v Beaver Creek - super-G mužov:

1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 1:10,73 min, 2. Marco Odermatt (Švajč.) +0,20 s, 3. Alexis Pinturault (Fr.) +0,30, 4. Gino Caviezel (Švajč.) +0,55, 5. Atle Lie McGrath (Nór.) +0,57, 6. Atle Lie McGrath (Rak.) +0,74, 7. Lucas Braathen (Nór.) +0,79, 8. Romed Baumann (Nem.) +0,80, 9. Vincent Kriechmayr +0,81, 10. Matthias Mayer (obaja Rak.) +1,03

1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 1:10,73 min,