< sekcia Zimné športy

Koukalová dala definitívnu bodku za kariérou: Je čas na novú etapu

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová. Foto: TASR/AP

Olympijská medailistka a majsterka sveta sa už k biatlonu nevráti.

Praha 28. mája (TASR) - Česká biatlonistka Gabriela Koukalová sa v utorok definitívne rozhodla ukončiť profesionálnu kariéru. Oznámila to prostredníctvom videa na Youtube.

Olympijská medailistka a majsterka sveta sa už k biatlonu nevráti. "Dnešný krok nebol pre mňa jednoduchý, ale rozhodla som sa definitívne ukončiť moju športovú kariéru. Som presvedčená, že je načase vydať sa na ďalšiu životnú etapu, na ktorú sa veľmi teším," vyhlásila Koukalová.

"Biatlon bol vždy neoddeliteľnou súčasťou môjho života a ja si budem chcieť navždy pamätať tie krásne chvíle. Chcem sa poďakovať mojim rodičom za obrovskú podporu a za mnohé ich obety od detstva až doteraz. Samozrejme ďakujem môjmu manželovi Petrovi, ktorý mi bol oporou nielen vo chvíľach, keď som vyhrávala tituly, ale predovšetkým vtedy, keď mi bolo najhoršie," uviedla.

Dvadsaťdeväťročná Koukalová vyhrala v sezóne 2015/2016 seriál Svetového pohára, získala dve strieborné olympijské medaily a okrem toho vybojovala dva tituly majsterky sveta. V rok 2017 pribrzdili jej kariéru problémy s lýtkami, vynechala ZOH 2018 v Pjongčangu a odvtedy sa do biatlonového kolotoča nevrátila. Namiesto tréningu vydala knihu, v ktorej popísala život biatlonistky.