< sekcia Zimné športy

Kramerová slávila v Čajkovskom tretí triumf za sebou

Rakúska skokanka na lyžiach Marita Kramerová (uprostred) vyhrala piatkovú súťaž Svetového pohára v ruskom stredisku Čajkovskij 26. marca 2021. Na strednom mostíku triumfovala suverénnym spôsobom s výrazným náskokom 23,3 bodu pred Japonkou Sarou Takanašiovou. Tretia skončila Slovinka Nina Križnarová (vpravo). Foto: TASR/AP

Na čele celkového poradia je Takanašiová o 15 bodov pred Križnarovou. Tretia Kramerová stráca na líderku 66 bodov.

Čajkovskij 26. marca (TASR) - Rakúska skokanka na lyžiach Marita Kramerová vyhrala piatkovú súťaž Svetového pohára v ruskom stredisku Čajkovskij. Na strednom mostíku triumfovala suverénnym spôsobom s výrazným náskokom 23,3 bodu pred Japonkou Sarou Takanašiovou. Tretia skončila Slovinka Nina Križnarová.

Devätnásťročná Kramerová slávila tretí triumf za sebou, už šiesty v tejto sezóne prestížneho seriálu. Pred nedeľňajšou finálovou súťažou SP na veľkom mostíku v Čajkovskom si tak udržala šance na zisk veľkého glóbusu. Na čele celkového poradia je Takanašiová o 15 bodov pred Križnarovou. Tretia Kramerová stráca na líderku 66 bodov.

Výsledky podujatia SP v Čajkovskom:

1. Marita Kramerová (Rak.) 258,1 b. (99,5+100 m), 2. Sara Takanašiová (Jap.) 234,8 (94,5+94,5), 3. Nina Križnarová (Slov.) 223,4 (91,5+94)

Celkové poradie SP (po 12 z 13 súťaží): 1. Takanašiová 826 b., 2- Križnarová 811, 3. Kramerová 760 660