< sekcia Zimné športy

Stepanovová skritizovala médiá za chybné spojenie s dopingom

Ilustračné foto Foto: TASR

Dvadsaťštyriročná Ruska získala s krajanom Ivanom Bukinom v súťaži tanečných párov bronz na tohtoročných majstrovstvách Európy v Grazi, vlani si v Minsku vybojovali striebro.

Moskva 9. apríla (TASR) - Ruská krasokorčuliarka Alexandra Stepanovová skritizovala zahraničné médiá za nedostatočné overovanie faktov. Viaceré zdroje informovali o jej porušení antidopingových pravidiel a povinnosti vrátiť všetky medaily od novembra 2018.

Vychádzali zo stanoviska Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA). V skutočnosti však nešlo o krasokorčuliarku, ale o jej menovkyňu, atlétku Alexandru Stepanovovú. "Prekročili všetky hranice. Na weboch rešpektovaných médií sa šíria takéto správy. Neuvedomujú si, že takto môžu vážne poškodiť životy a povesť športovcov? Je veľmi poľutovaniahodné, že takto pristupujú k svojej práci," citovala krasokorčuliarku agentúra TASS.

Dvadsaťštyriročná Ruska získala s krajanom Ivanom Bukinom v súťaži tanečných párov bronz na tohtoročných majstrovstvách Európy v Grazi, vlani si v Minsku vybojovali striebro. Bronz majú aj z ME 2018 v Moskve a 2015 v Štokholme.