< sekcia Zimné športy

Virtueová a Moir triumfovali v Osake v súťaži tanečných párov

Tessa Virtueová a Scott Moir. Foto: TASR/AP

Trojnásobní majstri sveta viedli v Osake už po krátkom programe a pozíciu lídrov obhájili aj v nedeľňajších voľných tancoch.

Osaka 12. novembra (TASR) - Kanadskí krasokorčuliari Tessa Virtueová a Scott Moir triumfovali na Grand Prix Japonska v súťaži tanečných párov. Trojnásobní majstri sveta viedli v Osake už po krátkom programe a pozíciu lídrov obhájili aj v nedeľňajších voľných tancoch. Za svoje vystúpenie dostali výslednú známku 198,64 bodu.

Virtueová s Moirom získali druhý tohtosezónny titul, víťazstvom na NHK Trophy si zároveň zabezpečili miestenku vo finále Grand Prix ISU v Nagoji (7.-10. decembra). V Osake obsadil druhé miesto americký pár Madison Hubbellová a Zachary Donohue so ziskom 188,35 bodu, tretí skončili Anna Cappelliniová a Luca Lanotte z Talianska (186,56).

Grand Prix Japonska

tanečné páry - konečné poradie po voľných tancoch: 1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 198,64, 2. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 188,35, 3. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 186,56