< sekcia Zimné športy

Neureuther sa deň po posledných pretekoch necíti ako dôchodca

Nemecký zjazdár Felix Neureuther, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Nemecký lyžiar neplánuje dlhú pauzu a už v tejto chvíli sa obzerá po novom zamestnaní. Detailnejšie plány však neprezradil.

Mníchov 18. marca (TASR) - Nemecký lyžiar Felix Neureuther sa podľa vlastných slov necíti deň po svojich posledných pretekoch ako dôchodca.

"Mám rešpekt pred každým, kto vedie normálny život," cituje slová 35-ročného športovca agentúra dpa. "To, že je koniec, pochopím až o pár týždňov, teraz je to ešte neuchopiteľné, pretože som stále príliš nabudený."

Neureuther neplánuje dlhú pauzu a už v tejto chvíli sa obzerá po novom zamestnaní. Detailnejšie plány však neprezradil: "Ja sa hneď nudím. Musím to obdobie rýchlo preklenúť, pretože sa dostanete do takej oázy pokoja a z nej už sa ťažko prepracujete späť."

Tridsaťpäťročný Neureuther zvíťazil trinásťkrát v SP, na majstrovstvách sveta získal striebro (2013) a dvakrát bronzovú medailu (2015 a 2017). Prebiehajúcu sezónu mu skomplikovali zranenia a zdravotné problémy. "Už nebudeme mať pred sebou štít menom Neureuther. Určite to pocítime," prezradil šéf nemeckého alpského lyžovania Wolfgang Maier.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.