Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund
< sekcia Zimné športy

Hirscher viedol po prvom kole obráku, Adam Žampa na 19. mieste

Slovák Adam Žampa počas 1. kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom stredisku Val D'Isere 9. decembra 2017. Foto: TASR/AP

Štartovali aj slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci, ktorí bojovali o účasť v prvej tridsiatke. Adam mal manko 1,77 sekundy a zaradil sa na 19. miesto, vybojoval si postup do druhého kola.

Val d'Isere 9. decembra (TASR) - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher bol na čele po 1. kole sobotňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára vo francúzskom Val d'Isere. Na druhej priečke zaostával o desatinu sekundy Nemec Stefan Luitz, tretí bol domáci Alexis Pinturault (+0,12 s).

Štartovali aj slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci, ktorí bojovali o účasť v prvej tridsiatke. Adam mal manko 1,77 sekundy a zaradil sa na 19. miesto, čím si vybojoval postup do druhého kola. Nepredstaví sa v ňom jeho brat Andreas, ktorý skončil na 40. mieste.